Domy szkieletowe budowane przez KUBUS

Naprawdę zdrowy dom

Drewno to surowiec naturalny, o potencjale samoregulacji wilgotności, co robi unikalny, nieosiągalny w innych technologiach mikroklimat wewnątrz domu. Mieszkaniec takich domów w krajach, gdzie ten typ budownictwa jest szeroko znany, żyje kilkanaście lat dłużej.

Skrócony czas budowy

Budowa domu z nami trwa około dwóch, trzech miesięcy. Jest to starannie przeprowadzony proces budowlany, bez  pośpiechu i zbędnego stresu. Domy w pełnej prefabrykacji stawia się kilka dni, co nie wpływa korzystnie na staranność i dopracowanie wszelkich szczegółów tego, co ma nam służyć przez dziesiątki lat.

Ochrona cieplna domu z zachowaniem wytrzymałości budynku

Większą część ścian zewnętrznych i dachu stanowi warstwa ocieplająca, co wpływa na wysoką izolacyjność cieplną przegród zewnętrznych i zapewnia niskie koszty eksploatacyjne. Solidna konstrukcja z drewna czterostronnie struganego, frezowanego i suszonego do 16%, pokryta podwójnie warstwą płyt OSB-3 (Oriented Strand Board), zapewnia statykę i wytrzymałość budynku równą technologii murowanej.

Grubość ścian zewnętrznych

Ściany złożone z wielowarstwowych materiałów konstrukcyjnych wypełnione  izolacją cieplną, pozwalają do minimum ograniczyć grubość ścian zewnętrznych przez co domy budowane w proponowanej przez nas technologii - przy identycznych wymiarach zewnętrznych - mają powierzchnię użytkową większą o ok. 10% niż domy murowane.

  Zmniejszony ciężar domu

Lekka konstrukcja domu drewnianego do minimum ogranicza wielkość fundamentów, dzięki czemu ich koszt jest niższy. Daje to także możliwość budowy domu na trudnych warunkach gruntowych.

Budowa domu w zimie

Oprócz prac fundamentowych dom drewniany nie wymaga żadnych prac mokrych, jak betonowanie czy murowanie, co otwiera możliwość budowy domu drewnianego w okresie zimowym.

Przebudowy i modernizacje

Konstrukcja domów szkieletowych  pozwala łatwo przebudowywać, rozbudowywać czy modernizować dom np. w zakresie przestawiania ścianek, rozbudowę w przyszłości o nowe pomieszczenia czy naprawę lub wymianę instalacji.

Domy szkieletowe-drewniane całoroczne

Budownictwo drewniane w technologii szkieletowej zwane "kanadyjskim", jest stosowane w Ameryce Północnej oraz Skandynawii od ponad 200 lat, a od końca XX wieku w naszym kraju stało się coraz bardziej popularne. Stereotypowe, sceptyczne podejście do budowy domów w tej technologii każe wątpić w ich trwałość. Otóż, nic bardziej mylnego, gdyż domy wykonane w prawidłowy sposób oraz z właściwych materiałów, trwałością nie tylko dorównują, ale nawet przewyższają domy wykonane w tradycyjnej technologii murowanej. Dom szkieletowy daje również nieporównywalnie lepszy mikroklimat wewnątrz mieszkania, przyjazny człowiekowi: ciepły zimą i chłodny latem.

 
© 2010 firmakubus.pl - All rights reserved.